اخبار تکنولوژی

محدودیت ویدئوهای اینستاگرام به زودی به 60 دقیقه می رسد .

199بازدید

Instagram
Instagram

اینستاگرام

اینستاگرام به زودی قابلیتی ارائه خواهد بود که از طریق آن کاربران قادر به آپلود ویدئو تا 60 دقیقه خواهند بود.

برای مطالعه کامل متن این خبر با بستک همراه باشید .

پیشینه

اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی اشتراک گذاری تصاویر است که اکنون 800 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد . این شبکه اجتماعی ابتدا اجازه ی آپلود عکس به کاربران را می داد اما کاربران این امکان را داشتند که ویدئوهایی با طول 15 ثانیه را آپلود کنند .

با گذشت زمان اینستاگرام امکان آپلود ویدئو های طولانی تر را به کاربران ارائه کرد ، اکنون کاربران می توانستند ویدئو های با طول 30 ثانیه را آپلود کنند .

از 30 ثانیه به 60 ثانیه

با وجود امکان آپلود ویدئوهای 30 ثانیه ای اینستاگرام باز هم این قابلیت را کافی نمی دانست و تصمیم به تغییر طول ویدئو ها به 60 ثانیه را گرفت . هم اکنون نیز این قابلیت پا برجاست و امکان آپلود ویدئوهای با طول بیش از 60 ثانیه به کاربر داده نمی شود .

اینستاگرام
Instagram

از 60 ثانیه به 60 دقیقه

به تازگی گزارشی از سوی The Wall Street Journal منتشر شده است که در آن به افزوده شدن قابلیتی جدید به اینستاگرام اشاره شده است .طبق این گزارش اینستاگرام می خواهد محدودیت آپلود ویدئو ها را به 60 دقیقه تغییر دهد اما متاسفانه در این گزارش از چگونگی کارکرد این قابلیت چیزی گفته نشده است. اما اینطور که به نظر می رسد این قابلیت در راستای گسترش امکانات بخش استوری خواهد بود .

Instagram Story
Instagram Story

فقط به شکل عمودی!

همچینین گفته می شود که ویدیوهای یک ساعتی فقط به شکل عمودی خواهند بود و کاربران قادر به اشتراک گذاری ویدئو های یک ساعته افقی نیستند. با توجه به اطلاعات ارائه‌شده در این گزارش، فیسبوک که مالک اینستاگرام است ، با برخی از مشهورترین تولیدکنندگان محتوا در اینستاگرام، گفت‌وگو و تبادل نظر می‌کند تا نظر آن‌ها را در این مورد را بداند.

ویژگی های این قابلیت

این قابلیت علاوه بر جذب مخاطبان بیشتر باعث رشد تبلیغات شده و درآمد فیسبوک از این طریق افزایش می یابد زیرا در ویدئوهای یک ساعته می توان تبلیغات طولانی تری جای داد . فیسبوک می خواهد با یوتیوب رقابت کند و از طریق تبلیغات هم کسب درآمد کند .

تاریخ انتشار این قابلیت

تاریخ دقیق انتشار این قابلیت هنوز در دسترس نیست . اما می توان حدس زد که این یک به روزرسانی بزرگ برای اینستاگرام خواهد بود چرا که به نوعی ماهیت این شبکه اجتماعی را تغییر خواهد داد.این اتفاق می تواند اینستاگرام را به رقیبی جدی برای یوتیوب تبدیل کند و به نوعی یک تهدید جدی برای یوتیوب خواهد بود .

تحلیل آمار جدید

طبق آماری که مرکز پژوهشی PEW‌ هفته گذشته منتشر کرد. یوتیوب  از نظر میزان محبوبیت میان جوانان آمریکایی، از فیسبوک سبقت گرفته و مقام نخست را از آن خود کرده است . این اتفاق به طور قطع بر درآمد فیسبوک تاثیر خواهد گذاشت .

مرکز پژوهشی PEW‌
مرکز پژوهشی PEW‌

 

بعد از یوتیوب، اینستاگرام دومین شبکه پرطرفدار میان جوانان آمریکایی است و این موضوع برای فیسبوک، به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی حال حاضر جهان، کمی نگران‌کننده است؛ زیرا در سال ۲۰۱۵، فیسبوک از نظر میزان محبوبیت، مقام اول را کسب کرده بود و حالا جایگاه خود را به یوتیوب داده است.

اطلاعات بیشتر

یکی از مدیران اینستاگرام چندی پیش اعلام کرد که در حال کار روی یک قابلیت جدید هستند که باعث می شود کاربران وقت کم‌تری به اینستاگرام اختصاص دهند تا اعتیادآور نباشد. این ویژگی به کاربران می گوید که چقدر از وقت خود را در اینستاگرام گذرانده اند . نکته‌ی جالب این است که خبر ویژگی به اشتراک‌گذاری ویدیوهای یک ساعتی دقیقاً پس از اعلام این گزارش منتشر شده است و این یعنی فیسبوک همچنان نمی‌خواهد کاربران اعتیاد خود به این اپلیکیشن را کنار بگذارند.در آینده فیسبوک در مورد این قابلیت اطلاعات بیشتری در اختیار کاربران خواهد گذاشت.

 

بستک
بستک

ارسال پاسخ