بررسی

اپل یا دیگر برند ها،چرا در ایران خرید اپل به صرفه نیست

51بازدید

بستک بررسی_ در این مفاله سعی می کنیم دلایلی منطقی و البته مختص بازار ایران را برای شما بنویسم که خرید محصولات کمپانی آمریکایی اپل را به صرفه نمی داند.

اپل،گران تر بخرید
اپل

شاید همه شما می دانید که محصولات کمپانی اپل بدون هیچ توجیه اقتصادی و به صرف داشتن یک سیب گاز خورده گران تر از سایر برندهاست و این موضوع وقتی پررنگ می شود که قیمت این محصولات را با قیمت دلار در بازار ایران بسنجیم؛آن وقت است که فرار بر قرار ترجیح می دهیم.

حافظه جانبی ممنوع!

در سال 2019 هستیم و اپل هنور هم برای عرضه گوشی هایی با ظرفیت های مختلف و البته با برچسب قیمتی کاملا غیر منطقی مجاب به استفاده از حافظه حانبی نشده است،دلایل زیادی وحود دارد که اپل از سرمایه گذاری روی این بخش صرفه نظر می کند اما اگر راستش را بخواهید اپل می خواهد شما پس از گذشته یک دوره مجبور به تعویض گوشی خود شوید.

لوازم جانبی گران است!

علاوه بر خرید خود محصولات اپل خرید لوازم حانبی آنها نیز هزینه گزافی دارد بطوری که خرید یک کاور معمولی برای یکی از گوشی های این شرکت اگر فیک نباشید قیمتی کمتر از 300 هزار تومان (این قیمت ممکن است تغییر کند) نخواهد داشت.

طبل توخالی

خیلی ها سیستم عمل IOS را خدای سیستم عامل ها می دانند و به همه آنچه تا به امروز نام سیستم عامل روی خود دیده است حمله ور می شوند اما این روزها سیستم عامل اندروید توانسته است با رفع نواقص گذشته خود جایگاه خوبی در بین سیستم عامل ها داشته باشد و بسیاری از شرکت های تولید کننده گوشی موبایل نیز از این سیستم عامل استفاده می کنند.

ایران،ممنوع!

مانند خیلی دیگر از شرکت های تجاری آمریکایی اپل نیز دفتر رسمی در ایران ندارد و محصولات آن بصورت غیر قانونی به ایران وارد می شوند،البته که از دردسر خرابی های اپل که بگذریم باید بدانید کشوری که شما را تجریم کرده است را چرا باید با خرید محصولاتش فربه تر و قوی تر کنیم؟
بسیاری دیگر از شرکت های تولید کننده گوشی از جمله سامسونگ و هواوی و . . . بطور رسمی در ایران فعالیت می کنند و شما می توانید محصولات شان را گارانتی معتبر خرید کنید(خیلی ارزان تر از سیب گاز خورده)

اپل در بازار ایران

اپل

محصولات اپل کاهش چشمگیری در سبد خرید مردم ایران داشته اند که اگر از دلایل اقتصادی بگذریم می توانیم به دلیل فنی آن برسیم و وان این است که محصولات این شرکت دیگر چشم نوازی قبل را ندارند و سایر شرکت ها توانسته اند با ترفند های مشتری محور گوشی سبقت را از اپل بگیرند

کلام آخر

شاید از قدیم گفته اندن هر که بامش بیش،برفش بیش تر ولی گاهی اگر بام انسان هم بیش باشد دلیل بر خرید محصولات گران قیمت و نا متمایز از بازار تکنولوژی را نیست،درست است این سیب گاز خورده هنوز هم جذابیت دارد ولی با پول محصولات آن می توانید دو دست از محصولات دیگر برند ها که اتفاقا کیفیتی بهتر دارند را خریداری کنید.

 

۱ دیدگاه

ارسال پاسخ