خریدمشاوره

گوشی بخریم یا نه،شهریور ماه 1398

138بازدید

بستک مشاوره_ این روزها و با توجه به کاهش اندک قیمت های بازار موبایل شاید همه شما به فکر افتاده باشید که وقت عوض کردن گوشی تان رسیده است،اما ایا واقعا باید گوشی بخریم یا هنوز باید برای کاهش بیشتر قیمت ها صبر کنیم؛با ما در بستک بهترین تکنولوی همراه باشید.

خرید گوشی

دلایل خرید یک گوشی جدید بسیار زیاد است اما ما میخواهیم منطقی ترین آنها را خیلی کوتاه بررسی کنیم تا به این نتیجه برسیم آیا زمان تعویض گوشی فعلی مان رسیده است یا نه؟

1.گوشی مان دیگر آپدیتی از طرف شرکت سازنده دریافت نمی کند

اگر موبایل شما دیگر در لیست آپدیت شرکت سازنده اش نیست و حتی نمی توانید آن را از طریق دستی آپدیت کنید شاید وقت آن رسیده است که دیگر موبایل تان را عوض کنید

2.کند تر از قبل

اگر احساس می کنید گوشی تان بیش از حد کند شده است و دیگر کلافه تان می کند بهتر است سری به بازار موبایل بزنید

3.باتری

شاید یکی از مهمترین دلایل تعویض گوشی این باشد که دیگر باتری گوشی شما قابل تعویض نیست و با هر بار خرید باتری جدید به سرعت به مشکل می خورید،این می تواند دلیل خوبی باشد که گوشی فعلی خودتان را با یک گوشی نو تعویض کنید

3 دلیل بالا می تواند دلایل منطقی ای باشد که شما به سمت تعویض گوشی خود بروید اما وقتی پا به بازار موبایل می گذارید با قیمت هایی مواجه می شوید که همان راهی که آمده اید را باز می گردید و دیگر حتی از صد متری آنجا هم رد نمی شوید اما آیا این قیمت ها کاهش خواهد داشت یا افزایش،بهترین زمان خرید گوشی چه زمانی است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گران شدن گوشی های در بازار ایران

گوشی موبایل

درست 8 ماه پیش بود که طبل گران شدن گوشی های موبایل به صدا در آمد و به یک باره قیمت همه چیز ار شیر مرغ تا جون آدمیزاد چند برابر شد،شرکت های وارد کننده گوشی با تخلف های بسیار روانه دادسرها شدند و بسیاری از آنها با جریمه های سنگینی مواجه شدند پس از این داستان دیگر شرکتی برای وارد کردن گوشی نبود و این یعنی نبود جنس و تقاضای بالا در بازار و بالا رفتن بیشتر قیمت های قبل!!!!!!!!!!

ثابت شدن قیمت ها

گوشی موبایل

با وارد کردن گوشی های مصادر شده از شرکت های متخلف توسط دادستان تهران بازار گوشی موبایل کمی آرم شد و قیمت ها به ثبات نسبی رسیدند اما این فقط یک آرامبخش چند روزه بود و پس از ان نیز دوباره قیمت ها اوج گرفتند و پس از گذشت حدود 2 ماه و این بار با کاهش تقاضا در بازار قیمت ها به ثبات نسبی رسید،از طرفی دولت نیز برای کاهش تنش ها در این بازار سعی کرد با اختصاص ارز دولتی به بعضی از شرکت ها وارد کننده از این التهاب بکاهد که انصافا تا حدودی موثر بود.

ورود شرکت های جدید و کاهش قیمت

گوشی موبایل

پس از گذشت 7 ماه از داستان های باورنکردنی شرکت هایی که برای وارد کردن موبایل از دولت ارز دولتی دریافت کرده اند بحای فروش انها به مصرف کننده آنها در بازار آزاد و با ارز آزاد به مردم فروختند جالا شرکت های جدید پا به عرصه واردات گوشی دست زده اند که می توان امید داشت قیمت های موبایل در بازار کاهش پیدا کند که در این چند هفته این کاهش ها به طور محسوس مشاهد شده است.

تعرفه 20 درصدی و مراسم رونمایی گوشی ایرانی تیبا

گوشی موبایل

در مراسم رونمایی از گوشی ایرانی تیبا طرحی پیشنهاد شد که البته فکر نکنم آدم عاقلی آن را جدی بداند “تعلق گرفتن تعرفه 20 درصدی به گوشی های هوشمند وارداتی”خب این طرح برای حمایت از تولید داخل صورت می گیرد اما کدام تولید داخل؟؟؟
کدام برند یا شرکت ایرانی توانسته است گوشی هایی تولید کند نه در جد آیفون بلکه در حد شرکت های درچه 2 چینی حتی؟؟؟؟اگر این طرح جدی گرفته شود باید نوید گران شدن بیش از حد گوشی های خارچی را به شما مشتری گرامی بدهم چرا که با این کار صنعت تلفن های همراه می شود همچون صنعت خودرو!!!!!!!!!!!!!
اما نگران نباشید طبق قانون این تعرفه ها برای جنس هایی قرار داده می شود که در داخل مشابه آن تولید می شود که متاسفانه ما شرکتی در حد شرکت های بروز تولید کننده گوشی های موبایل در ایران نداریم.

خلاصه گوشی بخریم یا نه؟

گوشی موبایل

اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم پیش بینی کردن در بازار ایران کاری بسی سخت و غیر ممکن است اما اگر من بخواهم گوشی بخرم همین الان با مقایسه کردن قیمت ها و امکانات یک گوشی را انتخاب کرده و آن را سریعتر از هر زمانی میخرم؛شاید بگویید چرآ؟سوال بسیار خوبی است خبر تعرفه 20 درصدی گوشی موبایل می تواند تب قیمت بازار را بالا ببرد.

نظرات ارزشمند خودتون رو با در میان بگذارید

 

بستک بهترین تکنولوژی 

ارسال پاسخ