بررسی

پست پلاس،سورپرایز وزیر جوان چیست و چه کاربردهایی دارد

54بازدید

بستک بررسی_ شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که چند روز پیش از سورپرایز پر حاشیه وزیر ارتباطات شوکه شده باشید؛پس با ما همراه باشید تا به دقت این سورپرایز را مو شکافی کنیم.

پست پلاس

تاریخچه پست پلاس

اولین بار در سال 2013 در کشور استرالیا شرکت Flirety اقدام به ارسال محموله پستی با پهپاد کرد،این محموله که شامل یک بسته امدادی بود طی یک مسیر از پیش تعیین شده به صورت کاملا سالم به مقصد رسید.

دامنه استفاده از این روش

شاید برای تان جالب باشد که در آمریکا برای اولین بار این روش در یک شهر کوچک به نام هاوثورن صورت گرفت؛شهری با جمعیت 3000 نفری!!!!!!!!!!!حال تهران یا سایر کلان شهر های ایران را با این شهر مقایسه کنید

کاربرد

شاید مهمترین دلیل قابل بیان برای پشتیبانی از این روش جهت تحویل مرسوله های پستی را بتوان آلودگی این روزهای کلان شهرهای ایران و همچنین مصرف بی رویه انرژی فسیلی برای رسیدن به کالاهای مورد نیاز از سوی شهرواند است.

این روش می تواند روش جایگزین بسیار خوبی برای تحویل مرسوله های پستی در کلان شهر ها باشد اما موانعی بر سر راه این روش وجود دارد که در ادامه به چند تا از مهمترین های آنها می پردازیم

موانعی که همیشه هستند!

می توان محدود بودن این روش به شهرهای بزرگ را اولین و مهمترین مانع کار دانست چرا که استفاده از روش های پهپادی برای ارسال کالاها از انبار های فروشگاه های اینترنتی به شهرهای دور عملا غیر قابل استفاده است.

دومین مانع این سورپرایز محدود بودن توانایی های یک پهپاد به صرفه برای حمل بعضی از کالاهای پر مصرف خریداران است.

سومین مانع ریسک بیمه این نوع از ارسال است چرا که سوانح هوایی همانطور که می تواند برای هواپیماها رخ دهد می تواند برای پهپاد های سورپرایزی نیز اتفاق بیفتد!!!!!!

سخن آخر

در هر صورت سورپرایز شدیم و ممنونیم که بدون حتی مجوز گرفتن های لازم از مراجع مرتبط سورمان را پرایز کردید آقای وزیر اما ای کاش بجای این سورپرایز کمی به کامنت های صفحات شخصی تان در شبکه های مجازی دقت می کردید تا سورپرایز های بهتری را برای مان به ارمغان می آوردید هر چند که بعضی از اختیارات بسیار محدود است؛اما وظیفه خودمان می دانیم بعنوان یک قعال حوزه تکنولوژی در این ممکلت در زیر لیستی از سورپرایز های مد نظرمان را برای تان بازگو کنیم:

1.افزایش سرعت اینترنت بین المللی
2.کاهش نرخ پینگ برای گیمرهای عزیز
3.کاهش تعرفه اینترنت دیتای و شفاف سازی حجم بسته های ارائه شده
4.رسیدگی به مشکلات فعالان حوزه تکنولوژی در ایران و ایجاد بستری برای کمک مالی

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد،لطفا تا می توانید این مقاله را نشر دهید تا شاید مسئولین مرتبط آن را دیده و کمی به فکر سورپرایز واقعی باشند.

بستک بهترین تکنولوژی 

ارسال پاسخ